Mosty

Mosty (souboj 5v5 na simulovaném mostě)

V tomto turnaji se bojuje na simulovaném mostě, který má rozměry cca 5 x 2,5 m.

Jedná se o souboje týmů, kdy v každém týmu je 5 členů.

1. Po zásahu zbraní do platné zásahové plochy hráč okamžitě umírá a zůstává ležet (v bezpečné poloze) na místě úmrtí (HRAJE SE NA 1 ŽIVOT). Je zakázáno odcházet z mostu nebo se přesouvat – kde padnete, tam zůstáváte ležet.

2. Je zakázáno útočit nebo naznačovat útok na hlavu, krk a rozkrok.

3. Je zakázán jakýkoliv fyzický kontakt včetně navalování štítem.

4. Zásah musí být tlumený a přizpůsoben zbroji a stavu protivníka.

5. Zásah uznává primárně zasažený, případně jej hlásí zasaženému rozhodčí.

6. Držitel zbraně odpovídá za zranění jí způsobená.

7. Je povoleno zachytit kopí za ratiště na dobu tří sekund, vytrhávání kopí je zakázáno.

8. Bodat je povoleno pouze kopím. Kopím je povoleno pouze bodat. 

9. V případě přešlapu (i jednou nohou, rukou, zkrátka čímkoliv) z mostu, instantně umíráte, platí pouze do stran mostu (jste na mostě, lidi prosím, mozek !…).

10. Porazit protivníka lze tak, že je poražen každý člena soupeřova týmu. Dále je možné vyhrát tak, že je tým protivníka vytlačen za začátek mostu či za kraj mostu. Za každou takovouto výhru se uděluje 1 vítězný bod.

11. Hraje se na 3 vítězné body.

12. ROZHODČÍ MÁ KONEČNÉ SLOVO, hráči okamžitě poslouchají jakákoli rozhodnutí.

13. Rozhodčí mají (kvůli bezpečnosti) právo v případě nutnosti vykázat hráče z postu kopí (hráč může pokračovat na jiném postu). Tak se stane po 1 varování po nebezpečném boji s ním (žlutá -> červená karta). V případě opravdu vážných a opakovaných prohřešků mohou hráče úplně vyloučit z turnaje.

Zbraně:

Jednoruční – sekery, meče a palcáty – do 90cm. 

Kopí – max 200 cm. (je povolen pouze 1 ks na tým)

Obouruční  – meče, sekery apod. – do 130 cm.

Štít – kruhový do ∅ 60cm, nebo obdélník (erb) do 50×60 cm

Bezpečnost zbraní– Viz. pravidla pro zbraně (nutné schválení zbraní)

Výzbroj:

Doporučenou ochranou je helma, či jiná ochrana hlavy a chránič zubů. Jedná se o boj na malém prostoru, hodně strkanic, málo místa, riziko nechtěného lokte, hrany štítu či sjetí kopí po štítu nechtěnou ránu do obličeje a hlavy celkově je zvýšené.

Pro bojovníka na postu kopí platí povinnost mít na hlavě funkční helmu, doporučujeme helmu takovou, aby kryla i obličej a nebo užití chrániče zubů. 

Pozn. Velmi doporučujeme před začátkem turnaje secvičit s týmem pohyb a fungování v řadě. (signály, synchronizaci kroků, držení řady) Také ze zkušeností nedoporučujeme do týmu obsazovat obouruční zbraň, pokud si opravdu nejste jistí, že ji zvládnete využít.

(V případě užití turnaje v Mostech v kekelové verzi jsou pravidla obdobná – + kekelový bojový systém (povinná helma pro všechny účastníky), + povoleny štíty ∅ 80 cm, nebo 80 x 60 cm)

Comments are closed.