Světlá strana

SVĚTLÁ STRANA

V letošním ročníku jsme se rozhodli pro potřeby registrace a stejně tak i pro potřeby boje nedělit významně obě znepřátelené strany na podnárody nebo podarmády. Toto vše bude rozděleno na místě do jednotek tak, aby to vyhovovalo daným bitevním scénářům a aby se velení jednotlivých stran na místě rozhodlo jak svoji celkovou armádu rozdělí. Následuje hrubý výpis těch národů nebo ras, které se mohou vyskytovat v dané armádě a které by vás měly inspirovat při výrobě a nebo výběru kostýmu. Je čistě jen na vás koho se rozhodnete představovat.

BAREVNÉ STRANOVÉ LADĚNÍ:
BÍLÁ, STŘÍBRNÁ, MODRÁ, ZELENÁ, HNĚDÁ, ŽLUTÁ

Faktickým vůdcem světlé strany je Imrahil, kníže z Dol Amrothu.

DOL AMROTH

Dol Amroth je sídelní město knížete Imrahila, hrdiny z bitvy na Pellenorských polích, které leží ve výběžku v Belfalaské zátoce. Vybudované bylo Númenorejci a Númenorský vliv je tam stále cítit. Oblast byla také osídlená elfy, kteří odtud odešli již před více než tisícem let. Nyní však, s pádem Saurona, došlo k pomalému návratu elfů do Dol Amrothu, kteří chtějí své dny ve Středozemi, než odplují na západ, prožít u moře. V nedalekých horách probíhá čilá těžba, které se rychle chtějí chopit trpaslíci. Kromě lidí tedy ve městě žije i hrstka elfů a trpaslíků. Velká část vojska je nyní na východě, kde probíhá tažení na vyčištění Ithilienu a Mordoru a bezpečnost zajišťuje jen pár rytířů a jinak pouze městská stráž a domobrana.

velitel Dol Amrothské armády – kníže Imrahil, pán Dol Amrothu – elendar@seznam.cz

 

ROHAN

Rohané jsou lidským národem chovatelů koní a jejich základní obživou je pastevectví. Jsou skvělí jezdci a v boji jsou na koni nepřekonatelní, ale neztratí se ani jako pěšáci. Jen hrstka Rohanských jezdců jsou profesionální vojáci, valná většina jsou pastevci, ale díky tomuto povolání jsou skvělí jezdci a nemusí se lopotit od rána do večera na poli a mají velmi dobrý výcvik ve zbrani. Zbroj mají Rohané dle svého bohatství, avšak plátová zbroj se vyskytuje zřídka. Na koních mají kopí, jako pěší bojují typicky s kulatým štítem, sekerou či mečem. Barevně se ladí do zelena či hněda.

Se Sauronovým pádem dějiny neskončily. Král Éomer a králem Aragornem často vyjíždí spolu do bitev a Rohan je věrným spojencem Gondoru. Zatímco probíhá tažení na východě, tak dochází úbytku sil i koní. Část Rohanského vojska na zimu odtáhla do Belfalasu, dílem aby oblast byla hlídaná vojskem a dílem, aby se dali na pokračování tažení do plného bojeschopného stavu.

velitel Rohanské armády – Éomer – FB ->https://www.facebook.com/jan.nemec.52
Will-Rohan-2016

ELFOVÉ

Rasa neumírající na stáří. Skvělí lučišníci i šermíři. Málokdy uvidíte elfa se sekerou. Rádi se ladí do světlých zářivých barev. Všichni elfové mají špičaté uši. Barevně ladí do zelena, modra i do stříbrna. V Gondoru se objevili jak elfové od Elronda, kteří sem dorazili s předsunutou Rohanskou jednotkou, tak jednotka princezny Eloin, která bojovala už u Osgiliathu. Po dohodě se velitelkou elfů stala Eloin, jakožto nejurozenější.

Když je nyní stín, který Gondor a Středozem tížil po tisíciletí, pryč, elfové se s lehkým srdcem vrací z lesů k moři a jedním z dávných elfích sídel byl i Edhellond, nedaleko kterého vyrostl posléze Dol Amroth. Edhellond je však tisíc let opuštěný a tak se elfové uchylují do Dol Amrothu, kde je elfí vliv stále výrazný.

velitelka Elfí armády – Aleoin, zvaná Verca Lossë z Temného lesa, dcera Thranduilovaaleoin@seznam.cz
Aleoin-Elfove-2016

TRPASLÍCI

Mezi menší odvážné svobodné národy, které se zapojili do bitev o svobodu Středozemě, patří trpaslíci. Jsou malého vzrůstu, ale i přesto jsou skvělí bojovníci. Mají rádi sekery, zlato a pivo. Nemají rádi skřety, víc skřetů a hodně skřetů, draky a elfy. Správný trpaslík by měl mít pořádný plnovous.

S novým věkem přichází nové příležitosti a Gondorské hory skýtají rudy dost a dost. Mladí a dobrodružní trpaslíci se vydali na cestu, aby otevřeli nové doly a vybudovali nová sídla. Hory nedaleko Dol Amrothu jsou sice malé, ale podle všeho by se tu mohl nacházet mithril, a už to stačí k tomu, aby tu byla trpaslíků víc než hrstka.

velitel Trpasličí armády – Tréin II., zvaný Černé kopí, Král Železných hor – e.fric@seznam.cz

Dáin je mrtev!! Tato hrozná zpráva se nesla sálem, při hostině na oslavu vítězné bitvy. Při návratu ze zasedání trpasličích králů… on i jeho družina byli přepadeni a zmasakrováni…. Přežil jen jeden jediný. Ten, který donesl zakrvácenou helmu vládce Železných hor jako důkaz o jeho smrti. Smutek se však dlouho nedržel, neboť stín války se ani zdaleka nerozplynul. Bylo nutné co nejrychleji zvolit nového vůdce. Kvůli smrti králových synů, kteří svého otce na osudné cestě doprovázeli, zbyl jediný vhodný kandidát. Kapitán Tréin, zvaný Černé kopí. Jakožto věrný pobočník krále nabyl nejvíce zkušeností, jak svůj lid vést v dobách války i v dobách míru. Jeho úspěchy při bojích v Gondoru toto jen potvrdily. Kapitán, nyní jž král Železných hor, Tréin II.
Erda-Trpaslici-2016

VÝPIS REGISTROVANÝCH

(form 'svetla template="svetla-seznam"' not found)

8 Responses to Světlá strana

 1. Noční Drak says:

  U elfů je psáno „Neuvidíte elfa se sekerou.“. Já bych k tomu měl výhrady. Logicky, elfové se přece pohybují v lese a tedy sekera je pro ně předmětem denní potřeby. Ano, vím, že elfové dávaj přednost mečům a rozhodně nebojujou těžkejma zbraněma (snad vyjma obouručních mečů). Copak ale nemůže mít elf jako záložní zbraň třeba nějakou menší sekerku?
  P.S.: Já si jako záložní zbraň vezmu mačetu (nebo snad lehkou šavličku, já nevím, jak to nazvat). Poznámka se tedy netýká přímo mně, ale kdoví – možná příští rok si nějakej ten tomahawk vezmu, spíše někdo by třeba chtěl, ale v pravidlech se dočte, že nemůže, že elfové sekery nepoužívaj. Já tedy mám za to, že elfové sekery používaj.

  • Dub says:

   Zdravím 🙂

   Popis „Neuvidíte elfa se sekerou.“ je myšlen jako ukázkový (nikoliv závazný a nebo dokonce pravidlový – je to popis rasy nebo strany) a autor jej myslel tak, že je vzácnost vidět elfa bojovat se sekerou, ale jak jsem již uvedl – NENÍ TO PRAVIDLO a kdokoliv může bojovat s jakoukoliv zbraní bude chtít (samozřejmě zbraní dle pravidel akce). Dalo by se to převrátit třeba na trpaslíky -> „Neuvidíte trpaslíka bez sekery.“ a přeci se najdou případy, kde byl viděn trpaslík bojující s jinou zbraní.

   Děkujeme ale za dotaz – pro příště zapracujeme na změně textů u popisu stran, aby nedocházelo k podobným zavádějícím domněnkám nebo snad pro někoho významovému pravidlovému určení.

   • Noční Drak says:

    Mám rozdělanou ještě jednu mačetu, kterou zamýšlím udělat v orkskym stylu. Jestli ji do tý doby dodělám, můžu si ji za elfa vzít taky? 😀 Případně, může si ji vzít moje hobití markytánka? Jak se dostane do mých, případně jejích pracek? Jak prosté – je kradená.

  • Lainadan says:

   Já bych řekl, že zrovna extra ne, vzhledem k tomu, jak si váží přírody a lesa, se kterými jsou sžití, bych sice sekeru nevyřazoval, ale rozhodně, bych asi netvrdil že je nástrojem denní potřeby 😀 to jen trocha polemiky k tomu proč je elfové nemívají 😉

 2. Pingback: REGISTRACE za SVĚTLOU STRANU dočasně POZASTAVENA !!! | Helmáč 2015

 3. Kristom says:

  Jsou někde vypsány nějaké minimální požadavky na kostým jako na jiných bitvách? Špičatý uši, vousy až k pupku apod?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.