HELMÍKY – herní měna

HELMÍKY

Pro letošní ročník opět zkoušíme něco nového a proto bychom vám rádi představili první helmáčovskou měnu. Bohužel se nám zatím tuto měnu nepodařilo dostat na burzu, takže je to měna používaná čistě jen pro účely akce Helmáč a není směnitelná za jakoukoliv jinou měnu uznávanou v tomto nebo v jiných světech 🙂

Helmík má velikost pivního víčka. Vřele doporučujeme, abyste si s sebou přivezli nějaký váček, měšec, taštici, brašnu nebo cokoliv jiného na uskladnění, přenášení a nebo ochránění vámi získaných Helmíků před jejich ztrátou.

Prozatím není ještě ustálené názvosloví (očekáváme, že nám s tím pomůžete, jako jste pomohli s názvem samotné akce…dříve Dobývání Helmova Žlebu, dnes Helmáč), ale pro názornost lze alespoň nastínit hodnoty mincí a případné doplňkové názvy k zatím jedinému pojmenování „Helmík“.

Helmíky jsou prozatím jen dvojího druhu:

Malý Helmík = Stříbrný Helmík = hodnota 1 helmík

Velký Helmík = Zlatý Helmík = hodnota 5 helmíků

 Jak Helmíky získat?

Každý řádně přihlášený účastník akce (ať už bojující a nebo nebojující) obdrží na místě akce při registraci určitý počet Helmíků, které budou od té chvíle jeho a bude jen na něm, jak s nimi naloží (zda je ztratí, vymění, daruje, smění, prohraje, vyhraje, bude je společně shromažďovat s někým jiným…).

Další možnost, jak získat Helmíky, je od ORGů za nějakou drobnou práci, se kterou jim pomůžete a oni vás za ni odmění patřičným obnosem.

Nejhlavnější způsob, jak lze získat Helmíky, je zúčastnit se jakéhokoliv turnajového klání (za účast v jakémkoliv turnaji a za úspěšnost) a nebo doplňkových her (noční kudlovačka…).

A poslední způsob, jak lze získat Helmíky, je v sázkách (viz. níže).

Co lze s Helmíky dělat a k čemu jsou?

Jak již bylo zmíněno, s Helmíky si můžete dělat co chcete, ale byli bychom nejradši, kdybyste s nimi zacházeli slušně a kdyby se nám pokud možno všechny po skončení akce vrátily, ať je můžeme použít i příště 🙂 Ale vraťme se k podstatě a smyslu Helmíků.

Helmík je tedy, jak jste již jistě stihli pochopit, helmáčovská měna, která slouží k odměňování účastníků akce (jak bojujících, tak nebojujících) za jejich aktivitu či štěstí (účast v turnajích a jiných hrách, pomoc ORGům, sázky na výsledky turnajů a jednotlivých střetů…).

Jelikož se pořádná atmosféra turnajových klání neobejde bez možnosti sázet na výsledky, tak právě i k tomuto účelu můžete Helmíky využít. Vsadit se o výsledek s jiným účastníkem a nebo přímo u helmáčovského Bookmakera a vyhrát a nebo naopak prohrát nemalou a mnohdy i tvrdě nastřádanou sumu 🙂

V minulých ročnících obdrželi vítězové turnajů titul Šampióna v dané disciplíně a k tomu obdrželi bonus do sobotní hlavní bitvy v podobě +1 život. Pro letošní ročník jsme zvolili trošku jiný přístup k odměňování (snad bude vyrovnanější a zábavnější pro všechny). Vítězové jednotlivých turnajů sice obdrží titul Šampióna, ale ten jim nepřinese nic víc, než větší slávu a větší množství Helmíků jako odměnu. Přímý bonus do bitvy tito Šampióni jako odměnu již nedostanou. Bonusy do sobotní bitvy však ale zůstávají, akorát mají jinou podobu a jiný způsob získání.

Právě za nasbírané Helmíky můžete získat magické předměty, které dávají nositeli ony bonusy do sobotní hlavní bitvy. V pátek večer (viz. Program) proběhne klasická aukce těchto předmětů pod dohledem helmáčovského notáře. To znamená, že kdo za daný předmět nabídne větší množství Helmíků, ten jej získá. Do aukce se může zapojit kdokoliv, kdo má alespoň 1 Helmík a je jedno zda je bojující a nebo nebojující. Zakoupený magický předmět pak může věnovat komukoliv chce. Bonus je vázán na předmět.

A poslední věc, ke které budou Helmíky použity, bude porovnání jednotlivých bojujících stran (Světlá strana a Temná strana) v tom, která z nich měla úspěšnější sběrače Helmíků (nasbírala jich nejvíc) a dle toho pak strana odbrží bonusy pro nadcházející sobotní bitvu. V pátek večer během aukce vhodí dražitelé utracené množství Helmíků do jedné ze dvou připravených neprůhledných nádob (jedna bude Světlé strany a druhá Temné strany) dle toho, za koho je daný účastník registrovaný (viz níže). To stejné pak udělají všichni ti, kterým ještě nějaké Helmíky zbyly.

-> Jestliže je účastník registrovaný za Světlou stranu, vhodí Helmíky do nádoby Světlé strany.

-> Jestliže je účastník registrovaný za Temnou stranu, vhodí Helmíky do nádoby Temné strany.

-> Jestliže je účastník registrovaný za Pomocné sbory, rozhodne se, do které nádoby Helmíky vhodí.

-> Jestliže je účastník registrovaný jako nebojující, rozhodne se, do které z nádob Helmíky vhodí.

Magické předměty a dovednosti

Jak bylo zmíněno, v pátek večer proběhne aukce magických předmětů, které může dražit kdokoliv, kdo má alespoň 1 Helmík a pak je dát komukoliv. Bonusové schopnosti jsou vázány na daný předmět.

Magické předměty budou různého druhu (amulet, štít, meč…) a budou opatřeny průvodní kartičkou, na které bude zaznamenán bonus, který tento předmět poskytuje.

Bonusy, které mohou mít magické předměty, a dovednosti, které se mohou vyskytnout u CP v bitvě, jsou tyto:

-> ÚTOK – 1x za oživení – útok zbraní na blízko při platném zásahu zraňuje za -2 životy (po oživení se tato schopnost opět nabije a je možné ji znovu použít)

-> ÚHYB – 1x za oživení – úhyb před jakýmkoliv platným zásahem od zbraně na blízko (po oživení se tato schopnost opět nabije a je možné ji znovu použít)

-> ODOLNOST – +1 život (trvalé životové zvýhodnění, s jehož pomocí však nelze překročit maximální dosažitelný životový strop, což je 6 životů)

Každý bojovník (kromě CP – ti mají zvláštní pravidla) může v sobotní bitvě používat a kombinovat maximálně 2 tyto magické předměty (klidně i stejné) a nikdo mu je nemůže vzít, ale majitel je může komukoliv věnovat (pokud jej však majitel ztratí, ten kdo je najde je může používat). Magické předměty musí být nošeny viditelně.

Sázky

Aby byla turnajová klání napínavější a aby byly Helmíky využity, přidali jsme pro letošní ročník možnost vsadit si svoje Helmíky na vítěze daného turnaje před započetím turnaje a nebo na vítěze daného střetu před jeho začátkem. Je samozřejmě možné a doufáme, že toho i využijete bez nějakého prostředníka, vsázet se na přímo s jiným účastníkem.

Pakliže se rozhodnete vsadit se s jiným účastníkem bez Bookmakera, je jen na vás jakým způsobem to provedete a kolik vsadíte. Doporučujeme se vsázet tak, že každý dáte stejnou sumu do společného banku a výherce pak shrábne všechno.

Pakliže se rozhodnete vsadit si u bookmakera, máte možnost vsadit na vítěze daného turnaje před započetím turnaje a nebo na vítěze daného střetu (souboje, zápasu, kola…) před jeho začátkem. Bookmaker vždy ohlásí začátek sázek a stejně tak i konec sázek. Ten, kdo vyhraje sázku, dostane zpět svoji sázku a protisázku ve stejné hodnotě. Ten, kdo prohraje sázku, nedostane nic o vsazenou částku přijde.

V případě zajímavého střetu může Bookmaker přidat do banku určitou sumu, aby bylo o co hrát nebo aby byla sázka pro sázející atraktivnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.