Světlá strana

SVĚTLÁ STRANA

Pro potřeby registrace a stejně tak i pro potřeby boje nebudeme dělit významně obě znepřátelené strany na podnárody nebo podarmády. Toto vše bude rozděleno na místě do jednotek tak, aby to vyhovovalo daným bitevním scénářům a aby se velení jednotlivých stran na místě rozhodlo jak svoji celkovou armádu rozdělí. Následuje hrubý výpis těch národů nebo ras, které se mohou vyskytovat v dané armádě a které by vás měly inspirovat při výrobě a nebo výběru kostýmu. Je čistě jen na vás koho se rozhodnete představovat.

BAREVNÉ STRANOVÉ LADĚNÍ:
BÍLÁ, STŘÍBRNÁ, MODRÁ, ZELENÁ, HNĚDÁ, ŽLUTÁ

CP vůdcem světlé strany je Denethor

GONDOR

velitel Gondoru – Azrael

ROHAN

velitel Rohanské armády – Medvěd

ELFOVÉ

velitel Elfů – Fořťák

TRPASLÍCI

velitel Trpaslíků – Grimnir

 

12 Responses to Světlá strana

 1. FjaarN says:

  Dobrý den ,

  Chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné aby se letos do bitvy připojil jeden odvážný hobit . Bojoval by za stranu trpaslíků .

  Předem děkuji za odpověď

  • Dub says:

   Zdravím 🙂

   Rozhodně v tom nevidíme problém. I malý hobit se může zapojit do velkého dobrodružství 🙂 jediné, co je trošku problematické, je to, že registrace pro bojující účastníky za Světlou stranu byla již zastavena. Takže se zaregistruj k Pomocným sborům (pokud ještě nejsi zaregistrovaný) a při přerozdělování Pomocných sborů skrze početního vyrovnání stran bude přihlédnuto k tvému kostýmu a chuti být spíše na Světlé straně 🙂 Snad to tak vyjde

   Doufám, že tato odpověď stačí 🙂

 2. Mönrock says:

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda je barevné odlišení u jednotlivých armád striktně vyžadováno – uvažuji o boji za světlou stranu, avšak má výstroj je primárně černá, vadilo by to? 🙂

  • Dub says:

   Zdravím 🙂

   V podstatě to nevadí a striktní dodržování jednobarevnosti kostýmů k příslušné straně přímo nevyžadujeme. Rozhodně ale vyžadujeme alespoň nějaký rozlišovací prvek v barvě strany, za kterou chceš jet. Aby nedocházelo ke zbytečnému matení spolubojovníků a soupeřů. Třeba něco ve smyslu šerpy, omotávek na pažích, čelenky na hlavě atd. Prostě aby bylo na první pohled jasné, ke které straně patříš, i když máš na sobě převážně černý kostým.

   Snad tato odpověď stačí a nebude problém tyto rozlišující prvky vytvořit a označit se jimi 🙂

   dub

 3. Noční Drak says:

  U elfů je psáno „Neuvidíte elfa se sekerou.“. Já bych k tomu měl výhrady. Logicky, elfové se přece pohybují v lese a tedy sekera je pro ně předmětem denní potřeby. Ano, vím, že elfové dávaj přednost mečům a rozhodně nebojujou těžkejma zbraněma (snad vyjma obouručních mečů). Copak ale nemůže mít elf jako záložní zbraň třeba nějakou menší sekerku?
  P.S.: Já si jako záložní zbraň vezmu mačetu (nebo snad lehkou šavličku, já nevím, jak to nazvat). Poznámka se tedy netýká přímo mně, ale kdoví – možná příští rok si nějakej ten tomahawk vezmu, spíše někdo by třeba chtěl, ale v pravidlech se dočte, že nemůže, že elfové sekery nepoužívaj. Já tedy mám za to, že elfové sekery používaj.

  • Dub says:

   Zdravím 🙂

   Popis „Neuvidíte elfa se sekerou.“ je myšlen jako ukázkový (nikoliv závazný a nebo dokonce pravidlový – je to popis rasy nebo strany) a autor jej myslel tak, že je vzácnost vidět elfa bojovat se sekerou, ale jak jsem již uvedl – NENÍ TO PRAVIDLO a kdokoliv může bojovat s jakoukoliv zbraní bude chtít (samozřejmě zbraní dle pravidel akce). Dalo by se to převrátit třeba na trpaslíky -> „Neuvidíte trpaslíka bez sekery.“ a přeci se najdou případy, kde byl viděn trpaslík bojující s jinou zbraní.

   Děkujeme ale za dotaz – pro příště zapracujeme na změně textů u popisu stran, aby nedocházelo k podobným zavádějícím domněnkám nebo snad pro někoho významovému pravidlovému určení.

   • Noční Drak says:

    Mám rozdělanou ještě jednu mačetu, kterou zamýšlím udělat v orkskym stylu. Jestli ji do tý doby dodělám, můžu si ji za elfa vzít taky? 😀 Případně, může si ji vzít moje hobití markytánka? Jak se dostane do mých, případně jejích pracek? Jak prosté – je kradená.

  • Lainadan says:

   Já bych řekl, že zrovna extra ne, vzhledem k tomu, jak si váží přírody a lesa, se kterými jsou sžití, bych sice sekeru nevyřazoval, ale rozhodně, bych asi netvrdil že je nástrojem denní potřeby 😀 to jen trocha polemiky k tomu proč je elfové nemívají 😉

 4. Pingback: REGISTRACE za SVĚTLOU STRANU dočasně POZASTAVENA !!! | Helmáč 2015

 5. Kristom says:

  Jsou někde vypsány nějaké minimální požadavky na kostým jako na jiných bitvách? Špičatý uši, vousy až k pupku apod?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.