Příběh

Helmáč 2024: Válka o písek

III. věk
rok 2511; 500 let před Válkou o Prsten

Kdesi hluboko. Kdesi v písku…

Smrdutá sketo, sultáne nejjasnější,

když Tě Temný pán vyzval, abys vytáhl proti Gondoru, tak to nebyla žádost. Byl to rozkaz. 

Balchotská horda táhla na Gondor přes Dol Guldur, skřeti od Mlžných hor a Haradská vojska měla udeřit od jihu. Tvá nečinnost způsobila, že Gondor shromáždil všechnu svou sílu i své spojence na severu a naše vojska zcela rozdrtil na Poli Celebrantu. Gondor navíc získal nového spojence v Éothéodu. 

Slíbil jsi věrnost, slíbil jsi podporu. Nesplnil jsi nic. Tvá vojska do boje nevytáhla, a místo toho ses stáhl do svých pohodlných síní v Ra´Milu. Zatímco jiní bojují, ty chrápeš ve svém paláci. 

Tvá zrada Temného pána velice rozzuřila.. Měl jsi se velmi hluboce zamyslet nad tím, jaké důsledky tvá nečinnost může mít. 

Odměna pro ty, kdož Temného pána podporují, je velkorysá, trest pro ty, kdo jej zradí, je trýznivý. 

S vřelým opovržením,

Ruka Sauronova

*************************************************************************************

O hromadu písku později…

Duna. Písek. Krev. To je minulost, současnost i budoucnost Haradu.Tentokrát však poteče krev v samotném Ra´Milu, sídle Haradských sultánů.

Sultán nemá mužského následníka a sám je to slaboch. Nebyl schopen ani svolat vojsko do války proti Gondoru. Není schopen ani rozhodnout, kdo by měl být jeho následníkem. Jediné, co ho zajímá, je al-kohol a jídlo.

Trůn by si chtěla urvat krvelačná princezna Sahar i prohnaný velkovezír Kukh. Zatímco Sahar je z vládnoucího rodu, tak velkovezír má podporu od samotného Saurona.

Rozkol v paláci bují už dlouho a oba kandidáti mají své podporovatele jak u dvora, tak mezi lidem.

*************************************************************************************

O další hromadu písku později…

Sauronova pomsta je tu! Sultán je na prahu smrti a Harad téměř pohlcen občanskou válkou! Otrokář proti otrokáři, vrah proti vrahu, Princezna proti Vezírovi!

Kdo získá kontrolu nad nejlukrativnějším zdrojem písku ve Středozemi? A kdo má nejlepší turban na jih od Harondoru? Samé otázky a jen budoucnost a ostré šavle mohou přinést odpovědi! I ty spěchej a připoj se k vojskům svého favorita!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.