HELMÍKY – herní měna

HELMÍKY

Helmík je herní měna.. Bohužel se nám zatím tuto měnu nepodařilo dostat na burzu, takže je to měna používaná čistě jen pro účely akce Helmáč a není směnitelná za jakoukoliv jinou měnu uznávanou v tomto nebo v jiných světech 🙂

Helmík má velikost pivního víčka. Vřele doporučujeme, abyste si s sebou přivezli nějaký váček, měšec, taštici, brašnu nebo cokoliv jiného na uskladnění, přenášení a nebo ochránění vámi získaných Helmíků před jejich ztrátou.

Prozatím není ještě ustálené názvosloví (očekáváme, že nám s tím pomůžete, jako jste pomohli s názvem samotné akce…dříve Dobývání Helmova Žlebu, dnes Helmáč), ale pro názornost lze alespoň nastínit hodnoty mincí a případné doplňkové názvy k zatím jedinému pojmenování „Helmík“.

Základní helmíky jsou dvojího druhu:

Stříbrný Helmík = hodnota 1

Zlatý Helmík = hodnota 10 stříbrných helmíků

Budou se vyskytovat i Helmíky vyšších hodnot, které budou na místě specifikovány organizátory.

 Jak Helmíky získat?

Každý řádně přihlášený účastník akce (ať už bojující a nebo nebojující) obdrží na místě při registraci určitý počet Helmíků, které budou od té chvíle jeho a bude jen na něm, jak s nimi naloží (zda je ztratí, vymění, daruje, smění, prohraje, vyhraje, bude je bude společně shromažďovat s někým jiným…).

Další možnost, jak získat Helmíky, je od ORGů za nějakou drobnou práci, se kterou jim pomůžete a oni vás za ni odmění patřičným obnosem.

Nejhlavnější způsob, jak lze získat Helmíky, je však hlavně zúčastnit se jakéhokoliv turnajového klání (za účast v jakémkoliv turnaji a taky za úspěšnost) a nebo doplňkových her.

A poslední způsob, jak lze získat Helmíky, je pomocí sázení na nějaký výsledek turnaje (viz níže).

Co lze s Helmíky dělat a k čemu jsou?

Jak již bylo zmíněno, s Helmíky si můžete dělat co chcete, ale byli bychom nejradši, kdybyste s nimi zacházeli slušně a kdyby se nám pokud možno všechny po skončení akce vrátily, ať je můžeme použít i příště 🙂 Ale vraťme se k podstatě a smyslu Helmíků.

Helmík je tedy, jak jste již jistě stihli pochopit, helmáčovská měna, která slouží k odměňování účastníků akce (jak bojujících, tak nebojujících) za jejich aktivitu (účast v turnajích a jiných hrách, pomoc ORGům, sázky na výsledky turnajů a jednotlivých střetů…).

Jelikož se pořádná atmosféra turnajových klání neobejde bez možnosti sázet na výsledky, tak právě i k tomuto účelu můžete Helmíky využít. Vsadit se o výsledek s jiným účastníkem a nebo přímo u Bookmakera a vyhrát a nebo naopak prohrát nemalou a mnohdy i tvrdě nastřádanou sumu 🙂

=> Vítězové turnajů v disciplínách jednotlivců obdrží kromě Helmíků také titul Šampióna v dané disciplíně a k tomu obdrží magický předmět se schopností ODOLNOST, který mohou použít v sobotní bitvě.

=> Vítězové turnajů v týmových disciplínách obdrží kromě Helmíků také titul Šampióna v dané disciplíně a dostanou hodnotnou cenu určenou pro celý tým.

Právě za nasbírané Helmíky můžete získat magické předměty pro použití v sobotní bitvě a nebo jiné hodnotné ceny v aukci. V pátek večer (viz Program) proběhne klasická aukce těchto předmětů a cen pod dohledem helmáčovského notáře. To znamená, že kdo za daný předmět nabídne větší množství Helmíků, ten jej získá. Do aukce se může zapojit kdokoliv, kdo má alespoň 1 Helmík a je jedno zda je bojující a nebo nebojující.

A poslední věc, ke které budou Helmíky použity, bude porovnání jednotlivých bojujících stran (Světlá strana a Temná strana) v tom, která z nich měla úspěšnější sběrače Helmíků (nasbírala jich nejvíc) a dle toho pak strana odbrží bonusy pro nadcházející sobotní bitvu. V pátek večer během aukce vhodí dražitelé utracené množství Helmíků do jedné ze dvou připravených neprůhledných nádob (jedna bude Světlé strany a druhá Temné strany) dle toho, za koho je daný účastník registrovaný (viz níže). To stejné pak udělají všichni ti, kterým ještě nějaké neutracené Helmíky zbyly.

-> Jestliže je účastník registrovaný za Světlou stranu, vhodí Helmíky do nádoby Světlé strany.

-> Jestliže je účastník registrovaný za Temnou stranu, vhodí Helmíky do nádoby Temné strany.

-> Jestliže je účastník registrovaný za Pomocné sbory, rozhodne se, do které nádoby Helmíky vhodí.

-> Jestliže je účastník registrovaný jako nebojující, rozhodne se, do které z nádob Helmíky vhodí.

Sázky

Aby byla turnajová klání napínavější a aby byly Helmíky využity, přidali jsme pro letošní ročník možnost vsadit si svoje Helmíky na vítěze daného turnaje před započetím turnaje a nebo na vítěze daného střetu před jeho začátkem. Je samozřejmě možné a doufáme, že toho i využijete bez nějakého prostředníka, vsázet se na přímo s jiným účastníkem.

Pakliže se rozhodnete vsadit se s jiným účastníkem bez Bookmakera, je jen na vás jakým způsobem to provedete a kolik vsadíte. Doporučujeme se vsázet tak, že každý dáte stejnou sumu do společného banku, který necháte ležet před sebou na zemi a výherce pak shrábne všechno.

Pakliže se rozhodnete vsadit si u bookmakera, máte možnost vsadit na vítěze daného turnaje před započetím turnaje a nebo na vítěze daného střetu (souboje, zápasu, kola…) před jeho začátkem. Bookmaker vždy ohlásí začátek sázek a stejně tak i konec sázek. Ten, kdo vyhraje sázku, dostane zpět svoji sázku a protisázku ve stejné hodnotě. Ten, kdo prohraje sázku, nedostane nic o vsazenou částku přijde.

V případě zajímavého střetu může Bookmaker přidat do banku určitou sumu, aby bylo o co hrát nebo aby byla sázka pro sázející atraktivnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.