HELMÍKY – herní měna

HELMÍKY

Helmíky jsou herní měna. Bohužel se nám zatím tuto měnu nepodařilo dostat na burzu, takže je to měna používaná čistě jen pro účely akce Helmáč a není směnitelná za jakoukoliv jinou měnu uznávanou v tomto nebo v jiných světech 🙂

Helmíky jsou reprezentovány mincemi. Tyto mince jsou různých barev a velikostí. Vřele doporučujeme, abyste si s sebou přivezli nějaký váček, měšec, taštici, brašnu nebo cokoliv jiného na uskladnění, přenášení a nebo ochránění vámi získaných Helmíků před jejich ztrátou.

Mince jsou tyto:

Malá stříbrná = hodnota 1 Helmík

Velká stříbrná = hodnota 10 Helmíků

Malá zlatá = hodnota 100 Helmíků

Ve hře se mohou vyskytovat ještě další typy mincí, které budou případně specifikovány ze strany ORGů.

 Jak Helmíky získat?

Každý řádně přihlášený účastník akce (ať už bojující a nebo nebojující) obdrží na místě při registraci určitý počet Helmíků (bude stanoveno na místě), které budou od té chvíle jeho a bude jen na něm, jak s nimi naloží (zda je ztratí, vymění, daruje, smění, prohraje, vyhraje, bude je společně shromažďovat s někým jiným…).

Další možnost, jak získat Helmíky, je od ORGů za nějakou drobnou práci, se kterou jim pomůžete a oni vás za ni odmění patřičným obnosem.

Nejhlavnější způsob, jak lze získat Helmíky, je však hlavně zúčastnit se jakéhokoliv turnajového klání (za účast v jakémkoliv turnaji a taky za úspěšnost) a nebo doplňkových her.

Můžete se také těšit na Skřetí kasíno, kde můžete získat další Helmíky.

A poslední způsob, jak lze získat Helmíky, je pomocí sázení u Bookmakera na výsledky v turnajích (viz níže).

Co lze s Helmíky dělat a k čemu jsou?

Jak již bylo zmíněno, s Helmíky si můžete dělat co chcete, ale byli bychom nejradši, kdybyste s nimi zacházeli slušně a kdyby se nám pokud možno všechny po skončení akce vrátily, ať je můžeme použít i příště 🙂 Ale vraťme se k podstatě a smyslu Helmíků.

Helmík je tedy, jak jste již jistě stihli pochopit, helmáčovská měna, která slouží k odměňování účastníků akce (jak bojujících, tak nebojujících) za jejich aktivitu (účast v turnajích a jiných hrách, pomoc ORGům, sázky na výsledky turnajů a jednotlivých střetů…).

Jelikož se pořádná atmosféra turnajových klání neobejde bez možnosti sázet na výsledky, tak právě i k tomuto účelu můžete Helmíky využít. Vsadit se o výsledek s jiným účastníkem a nebo přímo u Bookmakera a vyhrát a nebo naopak prohrát nemalou a mnohdy i tvrdě nastřádanou sumu 🙂

=> Vítězové turnajů v disciplínách jednotlivců obdrží kromě Helmíků také titul Šampióna v dané disciplíně a k tomu obdrží magický předmět se schopností ODOLNOST 1, který mohou použít v sobotní bitvě.

=> Vítězové turnajů v týmových disciplínách obdrží kromě Helmíků také titul Šampióna v dané disciplíně a dostanou hodnotnou cenu určenou pro celý tým.

Právě za nasbírané Helmíky můžete získat magické předměty pro použití v sobotní bitvě a nebo jiné hodnotné ceny v AUKCI. V pátek večer (viz Program) proběhne klasická aukce těchto předmětů a cen pod dohledem helmáčovského notáře. To znamená, že kdo za daný předmět nabídne větší množství Helmíků, ten jej získá. Do aukce se může zapojit kdokoliv, kdo má alespoň 1 Helmík a je jedno zda je bojující a nebo nebojující.

Po skončení AUKCE bude možné zakoupit za zbylé Helmíky losy do TOMBOLY, ve které na vás mohou čekat zajímavé odměny. Platí do vyprodání losů.

Sázky

Aby byla turnajová klání napínavější a aby byly Helmíky využity, máte možnost vsadit si svoje Helmíky na vítěze daného turnaje před započetím turnaje a nebo na vítěze daného střetu před jeho začátkem. Je samozřejmě možné a doufáme, že toho i využijete bez nějakého prostředníka, vsázet se na přímo s jiným účastníkem.

Pakliže se rozhodnete vsadit se s jiným účastníkem bez Bookmakera, je jen na vás jakým způsobem to provedete a kolik vsadíte. Doporučujeme se vsázet tak, že každý dáte stejnou sumu do společného banku, který necháte ležet před sebou na zemi a výherce pak shrábne všechno.

Pakliže se rozhodnete vsadit si u bookmakera, máte možnost vsadit na vítěze daného turnaje před započetím turnaje a nebo na vítěze daného střetu (souboje, zápasu, kola…) před jeho začátkem. Bookmaker vždy ohlásí začátek sázek a stejně tak i konec sázek. Ten, kdo vyhraje sázku, dostane zpět svoji sázku a protisázku ve stejné hodnotě. Ten, kdo prohraje sázku, nedostane nic a o vsazenou částku tedy přijde.

V případě zajímavého střetu může Bookmaker přidat do banku určitou sumu, aby bylo o co hrát nebo aby byla sázka pro sázející atraktivnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.