Organizační

Novinky a důležité věci vyznačené červeným textem.

Co a Kdy?

Oficiální délka této akce je od středy 2. 8. 2023 do neděle 6. 8. 2023.

Organizační tým bude na místě již od pátku 26.7.2023 a maximálně do středy 9.8.2023, takže kdo by nám chtěl pomoci a zůstat s námi delší čas, může se k nám připojit a pomoci s přípravou a úklidem akce. Samozřejmě za nějakou tu odměnu, dle pracovního výkonu 🙂 (občerstvení, jídlo a v některých případech i odpuštěním registračního poplatku)

TURNAJE budou probíhat od středy 2.8.2023 do pátku 4.8.2023.

Samotná BITVA v terénu a hradební dobývání proběhnou v sobotních odpoledních hodinách 5.8.2023.

Večerní zábavná a hlavně kulturní vystoupení budou probíhat v pátek 4.8.2023 a v sobotu 5.8.2023.

Registrační poplatek není závislý na délce stráveného času na akci. Záleží tedy jen na vás, kdy přijedete a kolik si toho budete chtít z celé akce užít 🙂

Kde?

Místo konání je velice rozkošné krásou své krajiny. Hradba je postavena na louce blízko vesničky nesoucí název ROZKOŠ. Je to na hranicích Znojemského a Třebíčského okresu.

odkazy na mapy: -> CESTA K TÁBOŘIŠTI <-   -> CESTA K PARKOVIŠTI <-

mapa01

Pravidla a povinnosti účastníka

Věková hranice

Akce je určena pro účastníky starší 13 let (a to včetně).

Účastníci mladší 18 let musí při registraci odevzdat vytištěnou a podepsanou přihlášku pro hráče mladší 18 let.

Osoby mladší 15 let se mohou akce zúčastnit pouze v doprovodu osoby starší 18 let, která za ně odpovídá. Nesmí chybět podepsané povolení od zákonných zástupců (viz výše). Organizátoři si vyhrazují právo tyto zájemce o účast v případě jakýchkoliv pochybností odmítnout.

Nezbytné dokumenty

Každý hráč musí mít kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz (pokud není, tak jiný doklad). Může být požádán o jejich předložení při registraci.

Každý účastník ze zahraničí (i ze Slovenska) při registraci předloží doklad o pojištění!

Pravidla pro táboření a chování na akci

 • Závažné nebo opakované porušování těchto pravidel je důvodem k vyloučení z akce bez možnosti náhrady (vrácení registračního poplatku).
 • Zvířata si s sebou můžete na akci přivézt, je ale nutné za ně uhradit registrační poplatek a také si je musíte hlídat (mít je na vodítku), aby nedošlo k nějakým incidentům (platí hlavně pro psy skrze hárající protějšky).
 • Kostýmová povinnost platí po celou dobu akce. Její nedodržení je důvodem k nevpuštění do bitvy a k posměchu, kterému nebudou organizátoři bránit (týká se hlavně frajerů v maskáčích a metalových hadrech).
 • Oheň je možno rozdělávat pouze v tábořišti, a to pouze v místech, schválených ORGanizátory. Zakládání vlastních ohnišť je povoleno jen po výslovném souhlasu ORGanizátora. Povolování nadlimitních ohnišť bude vzácné. V rámci tábora je ZAKÁZÁNO vykopávat ohniště. Je povoleno pouze ohniště obložené kameny a nebo užívání přenosných ohnišť a grilů. Není dovoleno nechat zapálené ohniště bez dozoru !!!
 • Dřevo na oheň se smí brát i z okolních lesů, ale pouze spadené klestí (průměr klacku do 7 cm). Není povoleno žádné kácení dřevin !!!
 • Odpadky odhazujte do námi předem dodaných odpadkových pytlů.
 • Je přísně zakázáno kouřit na celém herním území (hlavně pak v lese). V táboře, např. u ohňů, se kouřit smí, pokud to nebude vadit někomu z přítomných. Nedopalky však odhazujte do odpadkových košů a nebo do ohnišť. Žádné pohazování na místech, kde kdekoliv Vás napadne !!!
 • Kdokoliv pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek nebude vpuštěn do bitvy. Nevylučujeme namátkové kontroly před bitvou. Během bitvy je pak jakákoliv konzumace těchto látek přísně zakázána !!!
 • Upozorňujeme všechny křiklouny, že oficiální večerka den před bitvou (tedy v pátek) je ve 24:00. Kdo bude dělat bordel a výtržnosti či bude budit organizátory nebo zapříčiní jejich vzbuzení naštvanými hráči, které budil, ať si nás nežádá! Pokud bude dělat bordel organizátor, bude vystaven veřejnému trestu.
 • Mějte ohled k přírodě a lidem okolo vás. Nehádejte se a než si budete na něco nebo někoho stěžovat, dvakrát se zamyslete, jestli není chyba na vaší straně.
 • Porušení těchto pravidel může vést k vyloučení z akce, pakliže nebude možné sjednat nápravu nebo věc vyřešit domluvou.

Hostinec a další informace

Na místě konání bude pro účastníky akce zajištěna pitná voda (ale vezměte si i něco s sebou) a ostatní občerstvení (pivo, limo, káva, čaj…) i stravování v hostinci (vaří se velice dobře a levně, odběr jídla bude možné nahlásit předem a vyvarovat se toho, že na vás už žádné jídlo nezbude), toalety, poskytnutí první pomoci, krásná příroda, společnost dobrých lidí, skřetů, trpaslíků, elfů a doufejme, že i dobré počasí – upozorňujeme, že akce se v případě nepodařeného počasí neodkládá ani neodsouvá – prostě bude a když prší, tak vlastně neprší -> dle RP je to prostě písečná bouře 🙂

Důrazně doporučujeme si vzít vlastní krýgl, či jinou nádobu na pití o tomto objemu, pokud hodláte využít nabídky nápojů v hostinci. Za kelímky totiž vyžadujeme nějakou korunu navíc. Není to z naší strany zlomyslnost, je to prostě tím, že nechceme mít táborovou plochu zbytečně zaneřáděnou kelímky a i vy ušetříte za cenu kelímku a budete mít lepší pocit, že jste udělali něco pro přírodu.

Opakované natočení do vlastních kelímků, nádob, krýglů tedy samozřejmě provádíme a dokonce je i umyjeme, pokud to nezvládnete sami 🙂

Stravování

Letos nás čeká, co se jídla týče, tak trochu dobrodružství. Rozhodli jsme se zajišťovat pouze obědy, které budeme objednávat a dovážet ze vzdáleného stravovacího zařízení. V sobotu pro Vás budeme oběd vařit sami (také ještě není jasné co to bude). V neděli obědy nevydáváme. Snídaně a večeře nezajišťujeme. Prosím, počítejte s tím. Zhruba týden před akcí zveřejníme podobu jednotlivých jídel, abyste se mohli podívat, co jste si (jsme si všichni) objednali.
Na akci budeme provozovat malou samoobsluhu, kde budou k sehnání trvanlivé potraviny, trocha ovoce a zeleniny a také nějaký ten sýr a nějaká ta uzenina. Navíc poprosíme naše přátele, zda by mohli po večerech prodávat nějaké to klasické české fastfoodové jídlo. Přesto doporučujeme se pro jistotu spoléhat i na Vaše vlastní zásoby. Děkujeme za pochopení.

Doprava

Cesta z vesnice Rozkoš na místo konání bude vyznačena pomocí směrových šipek velikosti A4 s viditelných označením. Do vesnice Rozkoš se lze dopravit několika způsoby:

 • pěšky 🙂
 • autobusem přímo ze Znojma a nebo trošku s přesedáním z Moravských Budějovic
 • z autobusové zastávky ve vesnici Rozkoš lze domluvit (přes mobil) hromadný odvoz zavazadel až přímo na táborovou louku (bude však zpoplatněno)
 • autem – je možnost parkování „SKORO NA MÍSTĚ“ 🙂 – a to na nedaleké louce u Pulkovského mlýna, která bude vyhrazena a označena jako PARKOVIŠTĚ
 • autem – není možné dojet dál, než na vyhrazené parkoviště !!! Další cesta k táborové louce bude zahrazena závorou a nebude tolerováno její odstranění a vjezd autem za ní. Na vyhrazeném parkovišti budou k dispozici ručně tahané vozíky, na které si můžete naložit vaše věci a odvézt si je do tábořiště. Takto vypůjčený vozík musíte vrátit zpět na vyhrazené parkoviště, aby ho mohl použít zase někdo jiný. Ti z vás, kteří budou mít moc věcí, mohou využít pro přepravu těchto věcí pravidelnou kyvadlovou dopravu z vyhrazeného parkoviště na táborovou louku a nebo po předchozí domluvě s ORGanizátory zajet rovnou na táborovou louku a okamžitě po vyložení věcí odvézt auto na vyhrazené parkovoště.

5 Responses to Organizační

 1. Marty says:

  Zdravím,

  Je možná nějaká úschova věcí, cenností apod. někde? Nerad bych křachl svůj mobil v bitvě 🙂

  Díky,
  Marty

 2. Martin Bičovský says:

  Ahoj,
  jsem trochu zmatenej, byl by problém zajet vlastním autem do tábora, vyložit vybavení a následně odfrčet na vyhrazené parkoviště? Plánuju přijet v pátek v brzo ráno.
  Díky za vyjasnění problému, Martin.

  • Dub says:

   Zdravím 🙂

   Věc se má tak, že příjezd do tábořiště je pouze na povolenku LČR (a to i třeba jen na otočku – vyložení a naložení věcí)…navíc je příjezdová cesta v takovém stavu, že když zaprší (nějak víc), tak z táborové louky neodjede nic, co nemá pohon 4×4. A hlavně z tohoto posledního důvodu nechceme umožňovat příjezd autům bez povolenky na tábořiště…aby byla cesta v použitelném stavu pro případ nouze a potřeby organizace. K dispozici však bude kyvadlová doprava z parkoviště na tábořiště na zavolání – kontakt bude zveřejněn dostatečně dopředu a stejně tak bude i vyvěšen na místě parkoviště.

   Snad taková odpověď stačí a uvidíte, že to bude ve výsledku v pohodě…bohužel se stavem terénu a se zákazem vjezdu bez povolenky nic neuděláme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.