Příběh

TOTO JE PŘÍBĚH PRO ROČNÍK 2019, KTERÝ VOLNĚ NAVAZUJE NA UDÁLOSTI A POTYČKY Z Helmáče 2018.

Helmáč 2019: U bran Morie

IV. věk
rok 6

 Éomer se ohlédl po trůnním sále Gondoru, který dnes posloužil jako hodovní síň při smuteční hostině. Viděl přelévající se skupinky šlechticů, kterak se domlouvají, kdo koho podpoří, co udělají. Viděl tam svého tchána, Imrahila, viděl tam Faramira, dva hlavní adepty na regentství. Je to tak, král Gondoru je mrtev, pohřbený. Není krále. Aragorn padl při zběsilé snaze zachránit unesenou Arwen. Podle posledních zpráv je Arwen v Lothlorienu, živá, ale v bezvědomí. Zasáhlo ji hodně šípů, ale zázrakem se ji podařilo zachránit.

 Éomer však nemá na politikaření na dvoře v Minas Tirith čas. Sever království začali opět ohrožovat skřeti, kteří se přesunuli ze severu Mlžných hor, protože byli vyhnáni trpaslíky s Šedých hor, elfy z Hvozdu a lidmi z Dolu.

 Hlavní sídlo mají nyní skřeti v Morii, tedy spíše v předpolí Morie. Morie byla značně pobořena při souboji Gandalfa s balrogem. Plení široké podhůří Mlžných hor a podnikají útoky až hluboko na jih, na Rohanské pláně. Meddědovci s nimi trvale bojují, ale docházejí jim síly.

 Meddědovci vyslali posli do Rohanu, do Dolu, k trpaslíkům do Šedých hor i k elfům (jak z Temného hvozdu, tak Lothlórienu), aby společně připravili výpravu k vyhnání skřetů.

 Na druhé straně se zformovali spojenci z nouze. Kromě skřetů z Mlžných hor a zbytků bývalých Sarumanových vojsk se do Morie stáhli i části rozprášené výpravy k dobytí Osgiliathu – Haradští nájezdníci i pár korzárů z Umbaru.

 Haraďané poslali pro pomoc a to pro Varjagy – válečníky z Khandu, a do Rhunu – kočovníky z Východu.

 Rohan, trpaslíci i Dol na výpravu s Meddědovci proti Morii kývli a nakonec se přidali i elfové.

 Skřetům se v předpolí Morie zatím podařilo vybudovat celkem obstojnou pevnost, z trosek vyklizených z Morie.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.