Příběh

TOTO JE PŘÍBĚH PRO ROČNÍK 2018, KTERÝ VOLNĚ NAVAZUJE NA UDÁLOSTI A POTYČKY Z Helmáče 2017.

Helmáč 2018: Bitva o Osgiliath

IV. věk
rok 4

Sauron padl a zlo, které ohrožovalo Středozem po dva věky, již není více. Ještě však není čas překovat meče v pluhy, protože s Gondorem znovuzrozeným, s Gondorem vítězným, začne dobývání dávno ztracených území.

V podstatě ihned po pádu Saurona musel Gondor zahájit tažení na znovudobytí Ithilienu. Po vyčerpávajicí válce však vojska není mnoho. Čekat se ale nesmí, je třeba využít toho, že soupeř je zcela zdecimovaný.

Král Ellesar zahájil tažení na vyčištění Ithilienu. Jako výchozí bod byl trvale obsazen Osgiliath a vyčištěna přilehlá území. Na jaro bylo připravováno tažení k obsazení severu Ithilienu. Přes zimu část Rohanských vojsk a vojska z jihu Gondoru tábořila v Dol Amrothu.

Na konci zimy, aby neztrácel čas a Gondor vytáhl proti Minas Morgul a oblehl ji, s jádrem vojska táhl dál na sever. Na oslabené pozice bylo počítáno s podporou jižních vojsk. Stala se však nečekaná věc. Na jihu udeřili Umbarští piráti s podporou pobřežních Haraďanů a dalších spojenců. S jihogondorskými vojsky nešlo počítat a i přezimující jádro Rohanských vojsk se přidalo k nečekanému jižnímu tažení.

A zvědové hlásí další zlé zprávy. Morgulští skřeti dali dohromady plenící armádu, ke které se přidalo pár zlodruhů z Rhovanionu a nájezdníků z Rhunu, a blíží se od severu. Od jihu táhnou Haradští nájezdníci. Zatímco všichni očekávali, že zlo ustoupí, tak veškeré své síly vrhlo proti silnějšímu soupeři.  

Nečekaným úderem od jihu se skupině Haraďanů za pomoci Umbarských pirátů (kteří původně šli plenit Dol Amroth, ale Gondorské loďstvo je zahnalo nahoru po řece) zmocnili části Osgiliathu, avšak žádná ze stran nemá bez posil šanci ovládnout celé město.

Poslední vzepětí temných sil může Gondor zahnat zpátky za řeku. Král Elessar musí ustoupit k Osgiliathu a udržet se na obou březích, aby mohl bez potíží zahájit nové tažení až hrozba Umbaru na jihu pomine.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.