Category Archives: Informativní

REGISTRACE NA HELMÁČ 2022 SPUŠTĚNA!

Děkujeme za Vaši bezmeznou trpělivost. Po výpadku ročníku 2021 je Helmáč zpátky, tentokrát pod názvem Helmáč 2022: Osgiliath Máme nový ceník a vyžadujeme registraci a platbu předem. Velká změna nastala u stravování, kde pro Vás budeme zajišťovat pouze obědy od středy do soboty. Snídaně a večeře nezajišťujeme, budete však mít možnost si něco málo nakoupit v naší malé samoobsluze a po… (more…)

Krizová zpráva! Helmáč 2020 v ohrožení!

Drazí lidé i nelidé z celé Středozemě. Vám všem přinášejí poslové z Helmáče tuto zprávu. Jistě jste si všimli, že na nás Melkor seslal zhoubný moribundus, jehož temný mrak zahalil nejen do informační temnoty nejednu zemi Středozemě. Nevíme, kdo přežije a jestli naše volání budou vyslyšena, ale brány Helmova žlebu nechť jsou pamatovány jako místo poslední obrany! Stále jsme tu… (more…)

Poděkování – Helmáč 2018

Zdravím 🙂 Helmáč 2018 je za námi. Ať žije Helmáč 2019, na který již teď probíhají přípravy. Rád bych poděkoval touto formou hlavně všem organizátorům, kteří s vypětím všech svých fyzických i psychických sil připravovali letošní ročník Helmáče. A to jak před akcí, tak hlavně v průběhu akce samotné, protože to bylo velice náročné. Další obrovské díky patří osazenstvu naší… (more…)

Možnost registrace za Světlou stranu pro Helmáč 2018 ZASTAVENA!!!

Zdravíme 🙂   Máme tu pro vás důležité sdělení !!!   Možnost pro bojující účastníky REGISTROVAT SE ZA SVĚTLOU STRANU byla zastavena !!!   Bojující účastníci se mohou dále registrovat jen za Temnou stranu a nebo za Pomocné sbory (potřebné bojové složky k dovyrovnání početního stavu obou armád).   Děkujeme za pozornost a přejme vám, ať vám čekání na Helmáč… (more…)

Registrace na Helmáč 2018 je spuštěna !!!

Zdravíme 🙂 Očekávané spuštění registrace na Helmáč 2018, který nese podtitul „Bitva o Osgiliath“, je tu. REGISTRACE JE SPUŠTĚNA !!! a probíhá klasicky zde http://helmac.cz/?page_id=6 K registraci také doporučujeme shlédnout naše informační video k ročníku Helmáče 2018, ze kterého se dozvíte zajímavé věci. Hlavně pak tedy informace a novinky 🙂 video můžete vidět zde https://youtu.be/sR6Oclje-cI Děkujeme na pozornost a velice… (more…)

Registrace na Helmáč 2017 je spuštěna !!!

Zdravíme 🙂 Chtěli bychom Vám oznámit a vyhlásit tak zároveň spuštění registrace na Helmáč 2017: Bitva o Umbar, který se bude konat opět v plné délce na oblíbeném místě a o tradičním prvním srpnovém víkendu. A tedy 2.8.-6.8.2017 viz. http://helmac.cz/?page_id=8 Registrovat se můžete zde http://helmac.cz/?page_id=6 Po předchozí domluvě na komunikačním emailu (helmac@email.cz) za námi můžete přijet dříve, než je oficiální… (more…)

Hudební videoklip od skupiny Lucrezia Borgia natáčený na Helmáči

Zdravíme 🙂 V pátek 9.12.2016 proběhla ve Znojmě v Kině Svět premiéra nových hudebních videoklipů skupiny Lucrezia Borgia. Byli jsme tam a odcházeli jsme s nadšením z podařeného díla. První videoklip byl převážně výpravný a natáčel se u ostrova Elba na reálné české pirátské lodi La Grace – název klipu je QUEEN MARY. Nás však hlavně zajímal druhý klip s… (more…)

Ztráty a nálezy – Helmáč 2016

Zdravíme všechny, co něco ztrácejí a nebo někde zapomínají 🙂   Dali jsme dohromady fotodokumentaci věcí, které nám zůstaly na konci Helmáče v oblasti vyhrazené pro „ZTRÁTY A NÁLEZY“ a nikdo se o ně zatím nepřihlásil.   Pakliže ve fotoalbu v odkazu naleznete svoji věc, zkontaktujte nás na emailu helmac@email.cz a jistě bude možné se domluvit na poštovním doručení a… (more…)

Hodnocení akce Helmáč 2016 od účastníků

Zdravíme 🙂 Děkujeme všem za zpětnou vazbu a ohlasy (jak ty kladné, tak i ty záporné samozřejmě), díky kterým se může další ročník snad jen vylepšit. A ještě než bude vyvěšeno závěrečné zhodnocení akce Helmáč 2016 od samotných organizátorů, tak bychom vás všechny poprosili o vaše hodnocení na larpové databázi. Předem moc děkujeme 🙂 http://www.larpovadatabaze.cz/larp/helmac-2016-bitva-o-gondor/45300

2. ČÁST PŘEKVAPENÍ OD KAPELY LUCREZIA BORGIA

Zdravíme vás 🙂 Jak bylo slíbeno, přinášíme druhou část překvapení, které si pro nás všechny připravila kapela Lucrezia Borgia 🙂 Již jste se dozvěděli o novém dvojalbu „Den mečů – Cesta tam…“ a „Moc prstenů – …a zase zpět“ a o tom, že jej bude kapela křtít při svém sobotním koncertě. Ale co je ještě lákavější a zajímavější je to, že… (more…)

1. ČÁST PŘEKVAPENÍ OD KAPELY LUCREZIA BORGIA

Zdravíme vás 🙂 Dnes Vám již můžeme radostně sdělit alespoň první část onoho překvapení, které si pro nás všechny připravila kapela Lucrezia Borgia…nejde přeci vše vytroubit v jeden den.   A tím překvapením je ?……….   To, že Lucrezia Borgia vydává své nové 2 CD s názvy „Den mečů – Cesta tam…“ a „Moc prstenů – …a zase zpět“, na… (more…)

UPOZORNĚNÍ PRO TY, CO PŘIJEDOU AUTEM !!!

Zdravíme vás 🙂 Přinášíme vám informaci o aktuálním stavu průjezdnosti komunikací v okolí Rozkoše. Úsek silnice mezi obcí Rozkoš a obcí Slatina (Újezd) je obousměrně uzavřena z důvodu opravy povrchu vozovky. Tak nebuďte překvapeni, pokud budete přijíždět z tohoto směru. Objížďka je pohodlně sjízdná a není moc dlouhá 🙂 Těšíme se na vás a doufáme, že nebudeme mít s cestou… (more…)

UKONČENÍ REGISTRACE ZA SVĚTLOU STRANU !!!

Zdravíme 🙂   Slavnostně oznamujeme, že dnešním dnem byla registrace za Světlou stranu UKONČENA !!!   Dále je možné se registrovat pouze za Temnou stranu a nebo za Pomocné sbory.   Děkujeme za velký zájem a těšíme se na vás 🙂

REGISTRACE za Světlou stranu opět spuštěna !

Zdravíme 🙂 Registrace za Světlou stranu pro Helmáč 2016 je opět spuštěna. Obě strany (Světlá a Temná) se počtem zaregistrovaných bojovníků takřka dorovnaly. Můžete se tedy znovu plnohodnotně registrovat. Snad se počty bojujících v jednotlivých stranách opět moc nevzdálí. Pokud však nemáte vyhraněnou bojovou stranu a chcete i nám organizátorům pomoci a přispět k tomu, aby byly bojové síly vyrovnány, tak se… (more…)

REGISTRACE za Světlou stranu dočasně pozastavena !

Zdravíme 🙂 Registrace za Světlou stranu pro Helmáč 2016 je dočasně pozastavena. Jakmile se přiměřeně zvedne počet registrovaných účastníků na Temné straně, bude opět registrace pro Světlou stranu spuštěna. Pokud však nechcete čekat na znovuspuštění registrace pro Světlou stranu a je Vám jedno, na které straně budete bojovat, neváhejte a zaregistrujte se do řad Pomocných sborů. Tam je vždy místa… (more…)

REGISTRACE NA HELMÁČ 2016 SPUŠTĚNA

Krvelační bojovníci a bojovnice !!! Bitva o Osgiliath na akci Pán Prstenů – Bitva o Středozem 2016 je již za námi. Před námi je však Bitva o Gondor na Helmáči 2016. Je nám tedy velkou ctí oznámit, že REGISTRACE NA HELMÁČ 2016 JE SPUŠTĚNA !!! Všemi kouty Středozemě se znovu rozeznívají ozvěny válečných trubek a bubnů, které svolávají všechny věrné… (more…)

HELMÁČ 2015 JE MRTEV, AŤ ŽIJE HELMÁČ 2016…

Drazí účastníci 🙂 Helmáč 2015 je úspěšně za námi a dovolte mi tedy přednést několik vět z pozice koordinátora akce. Je mi velkou ctí přetlumočit za celý organizační, realizační a přípravný tým akce Helmáč 2015 obrovské DÍKY za to, že jste přijeli, zúčastnili se letošního ročníku a tím tak podpořili akci samotnou a umožnili jí rozvoj do dalších let. Dále… (more…)

newsletter_03_2015

Zdravíme Přinášíme Vám poslední INFO ZPRÁVU před akcí. Od dnešního dne již nebudeme online a nebudeme moci vyřídit jakékoliv dotazy atd. Již dnes jedeme na místo konání akce chystat, stavět a připravovat… INFO PRO ŘIDIČE: Pakliže pojedete autem přes Jaroměřice nad Rokytnou, tak vězte, že cesta do Rozkoše přes Příštpo je uzavřena a je tedy třeba to objet přes Hostim… (more…)

newsletter_02_2015

Zdravíme 🙂 Přinášíme Vám jednu z posledních INFO ZPRÁV před tím, než započne Helmáč 2015. Několik dotazů od účastníků se nám stále opakovalo a tímto tedy na ty nejčastější z nich veřejně znovu odpovíme 🙂 „Bude možné dojet až na místo tábořiště autem?“ -> Přímo na táborovou louku není vjezd povolen bez povolení Lesů ČR, ale na sousední louku přes… (more…)

REGISTRACE NA HELMÁČ 2015 SPUŠTĚNA

Registrační formuláře pro registraci byly spuštěny. Račte se prosím registrovat 🙂 REGISTRACE