Lukostřelba

Lukostřelba (souboj jednotlivců)

1. Tento turnaj se skládá ze tří kvalifikačních a z jedné finálové disciplíny.

2. Za umístění v kvalifikačních disciplínách dostane každý účastník příslušný počet bodů, po jejichž sečtení se určí postupující do finále.

3. Celý tento turnaj bude přizpůsoben počtu účastníků a změny v pravidlech a disciplínách jsou vyhrazeny.

4. Střelba je povolena pouze ze schváleného luku

5. Šípy musíte mít vlastní a musí být schválené

Disciplíny:

a. Střelba na nepohyblivý terč ze vzdálenosti 15m – každý účastník má 5 šípů. Za každý platný zásah obdrží účastník 1 bod (maximálně je tedy možné v této disciplíně získat 5 bodů). Pokusné výstřely nejsou povoleny a pořadí střelby bude určeno losem. Terče budou zavěšené ve vzduchu.

b. Střelba na pohyblivý terč ze vzdálenosti 10m – každý účastník má 2 pokusné výstřely. Poté se střílí na ostro. Každý střelec má 3 platné pokusy. Za každý platný zásah obdrží účastník 2 body (maximálně je tedy možné v této disciplíně získat 6 bodů). Pořadí střelby bude určeno losem.

c. DEATHMATCH (aréna 1 proti 1) – tato disciplína prověří nejen přesnost, ale i celkovou hbitost účastníků. Každý hráč projde několika střeleckými arénami. Na začátku souboje mají oba hráči po 2 životech. Každý stojí na opačném konci arény, luk v ruce, všechny šípy v toulci (oba účastníci mají stejný počet šípů). Po odstartování souboje se mohou pustit hráči do vzájemného ostřelování a mohou se libovolně pohybovat uvnitř arény. Platný zásah ubere zasaženému 1 život. Jakmile klesne počet životů jednoho z účastníků arény na 0 životů, je souboj ukončen. Body se z této disciplíny získávají za zbylý počet životů, které vítězi zůstanou (např. zůstaly ti 2 životy, máš 2 body…když 0, tak máš 0 bodů). Soustřel (to co by v dřevárnickém slangu bylo nazváno jako sousek) platí, hráč ovšem musí (pokud by mu životy měly klesnout na nulu) vystřelit šíp dříve, než je zasažen. – jako zásahová plocha je bráno celé tělo (včetně končetin) kromě hlavy a krku. Zásah do rozkroku je platný. Bude-li však někdo tato místa cíleně a opakovaně vyhledávat pro svůj zásah, hrozí mu diskvalifikace.

d. 3D střelba – toto je finálová disciplína. Každý účastník má 4 šípy. Disciplína je bez pokusných výstřelů. Terč, který bude znázorňovat bájné zvíře, se bude skládat ze čtyř částí. Zásah do hlavy se bude počítat za 2 body. Zásahy do zbylých tří částí bude počítán po 1 bodu. Za zásah všech 4 lokalit dostane střelec bonusový 1 bod (tzn., že počet získaných bodů je roven 6 -> 2+1+1+1+1). Jedinci se stejným počtem získaných bodů mají příležitost rozstřelu v podobě dvou šípů navíc, dokud se nerozhodne o jejich pořadí.

4 Responses to Lukostřelba

  1. Sára Sívková says:

    Dobrý den,
    chci se zeptat zda-li je možné do lukostřeleckého souboje přihlásit i jako neúčastnící se bitvy? Děkuji 🙂

  2. Jiří Seidl says:

    Není soustřel lepší slovo než soustřeď? Rozhodně je častější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.