Temná strana

TEMNÁ STRANA

Pro potřeby registrace a stejně tak i pro potřeby boje nebudeme dělit významně obě znepřátelené strany na podnárody nebo podarmády. Toto vše bude rozděleno na místě do jednotek tak, aby to vyhovovalo daným bitevním scénářům a aby se velení jednotlivých stran na místě rozhodlo jak svoji celkovou armádu rozdělí. Následuje hrubý výpis těch národů nebo ras, které se mohou vyskytovat v dané armádě a které by vás měly inspirovat při výrobě a nebo výběru kostýmu. Je čistě jen na vás koho se rozhodnete představovat.

BAREVNÉ STRANOVÉ LADĚNÍ:
ČERNÁ, ČERVENÁ, FIALOVÁ

Faktickým vůdcem temné strany je
Modrý Mág – pallando.helmac@gmail.com

SKŘETI

 Hlavní Sauronovou bojovou silou byli skřeti. Jsou všeho vzrůstu, záleží na podrase a vyskytují se v hojných počtech. Převážně jsou to šedozelené kreatury vyžívající se v mučení nepřátel i mezi sebou navzájem. Jsou bojechtiví, ale vyšší taktiku a strategii považují za nadávku. Zformovat do armády je dovede jen ten nejlepší velitel a velké biče… hlavně ty velké biče. Mordorští skřeti však měli vždy lepší morálku než skřeti z ostatních koutů Středozemě. Mají rádi maso všeho druhu a nevadí jim kanibalismus. Zbraně mají většinou takové, které se jim podařilo ukradnout od těl padlých přátel i nepřátel, na různé kožené kusy čehosi se výborně hodí kůže čehokoliv, co právě povečeřel. Vzhledem k tomu, že vydělávání kůží není zrovna skřetí hobby, tak většinou odporně páchnou. Mají vysokou spotřebu alkoholu.
 Ze severu Mlžných hor jsou skřeti vytlačováni trpaslíky i lidmi. Bez jednotného velení jsou skřeti neschopni lepšího protiútoku a museli se začít stahovat až k jižní části Mlžných hor, kam lidé z Dolu, ani trpaslíci nemohli pořádat výpady. U východní brány Morie začali budovat opevnění a když se sem začali stahovat i poražené tlupy skřetů z Mordoru i zbytky lidských vojsk, tak je nevyhnali, ale uzavřeli spojenectví.

velitel skřetí armády z Mlžných hor – Tharim – vikino97@gmail.com

velitel skřetí armády z Mordoru – XXX – 

 

HARAD

 Národy žijící na jih od Gondoru se vyžívají ve válčení. Mají většinou kroužkovou, šupinovou zbroj a nebo koženou zbroj. Harad se barevně ladí do červené.
 Haradští a zbytky Umbarských se objevili u Morie velmi nedobrovolně. Poté, co ztroskotal útok na Osgiliath, část vojsk nemohla ustoupit zpátky na jih a jediný směr, kam se mohli tedy vydat byl na sever.

velitel Haradské armády – Amir Freon – frantisek.halama@gmail.com

velitel Umbarské armády – kapitán Druid NordssonDruidN@seznam.cz

RHUN

 Ne všem je nový svět po chuti. To platí především pro nájezdníky z Rhunu. Na západě svých hranic mají trpaslíky i Dol a vědí, že se s nimi budou střetávat častěji, než by jim bylo milé. Když khagan z Rhunu zjistil, že na celém západě zbývá už jen jedna významnější skřetí enkláva, tak byl velmi znepokojen, protože pokud by se západ stal „civilizovaný“, tak začne mít choutky začít „civilizovat“ i Rhun.

VARJAGOVÉ

 Varjagové z Khandu jsou zuřiví a nepoddajní válečníci z oblasti východně od Mordoru. Tuto oblast osídlili před tísíci lety a nemají zájem být v područí jiných národů. O svou nezávislost nemusí moc bojovat, protože Khand je nehostinné místo. Vyráží na spanilé výpady, kterými děsí své „sousedy“ z Haradu i Rhunu. Vzhledem k tomu, že Harad i Rhun jsou jejich současní spojenci, tak musí na výpady daleko, až na západ. Přidali se ke skřetům, aby udrželi západní národy daleko od svých hranic.
 Kostýmově se Varjagové přibližují haradským bez turbanů a nebo také bojovníkům ze starověké Persie.

velitel Varjagů – vojevůdce NewbíkJakub.fridrich.cz@gmail.com

 

Pro výpis registrovaných klikněte na následující odkaz: 

https://registracka.cz/helmac2019_head_web.php

3 Responses to Temná strana

 1. Pingback: REGISTRACE za SVĚTLOU STRANU dočasně POZASTAVENA !!! | Helmáč 2015

 2. Jeff_Grucci says:

  zdravím.chtěl jsem se zeptat,když se jako uruk-hai popř. skřet zaregistruji,zda-li mohu bojovat po boku kámošů (zlí lidé) a v jakých bitvách by jsme byli odloučeni.a jestli v turnajích 3v3 nezáleží na rase v družstvu.děkuji moc za odpověď

  • Dub says:

   Ahoj 🙂

   Pro potřeby bitvy jsou hlavní znepřátelené strany jen dvě Světlá strana a Temná strana…jakékoliv další podstrany, které jsou v těchto stranách (lidé, skřeti, elfové, skuruti, trpaslíci, atd…) slouží jen pro národnostní a rasové rozlišení samotných účastníků…v sobotní bitvě budou po většinu času jednotlivé armády (myšleno třeba Temná strana) bojovat pospolu (hlavně při dobývání nebo bránění hradby) a jen na některé bojové questy mimo hradbu budou armády rozděleny a to tak, jak se to domluví na místě s velitelem 🙂

   Co se týče samotných turnajů, tak tam není potřeba řešit příslušnost k rase, národu a nebo straně…každý se sanží vyhrát si nějaký bonus sám pro sebe…jen se pak počítají celkové nasbírané Helmíky pro každou stranu…více informací na místě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.