Temná strana

TEMNÁ STRANA

Pro potřeby registrace a stejně tak i pro potřeby boje nebudeme dělit významně obě znepřátelené strany na podnárody nebo podarmády. Toto vše bude rozděleno na místě do jednotek tak, aby to vyhovovalo daným bitevním scénářům a aby se velení jednotlivých stran na místě rozhodlo jak svoji celkovou armádu rozdělí. Následuje hrubý výpis těch národů nebo ras, které se mohou vyskytovat v dané armádě a které by vás měly inspirovat při výrobě a nebo výběru kostýmu. Je čistě jen na vás koho se rozhodnete představovat.

BAREVNÉ STRANOVÉ LADĚNÍ:
ČERNÁ, ČERVENÁ, FIALOVÁ

Faktickým vůdcem temné strany je
Tharim

SKŘETI

 Pod praporem Bílé ruky se sešikovalo mocné vojsko všech možných skřetích kmenů. Rozbroje mezi nimi jsou utlumené jen díky vidině rozvalin Helmova žlebu a vypleněného celého Rohanu. Skřeti jsou jádrem Sarumanova vojska.

velitel Skřetí armády z Železného pasu- ??? – ???

 

velitel skřetí armády z Mordoru – ??? – ???

VRCHOVINA

 Vrchovci jsou divoká rasa lidí, které ovládá hněv, vášeň pro boj a touha po bohatství a slávě. Žijí v jednotlivých kmenech, ovšem za vidinou zisku a věhlasu se dokáží spojit v jednu mocnou výpravu. Nejčastějším nepřítelem jsou jim Rohanští, národ sousedící s vrchovinou, který bývá častým terčem nájezdů. V posledním období Války o Prsten vstoupili do služeb čaroděje Sarumana, za úkol jim bylo přiděleno vyplenit Rohanské země.

 Kvůli drsným životním podmínkám v horských oblastech a nedostatku materiálů musejí Vrchovci často bojovat s tím, co se jim podaří ukořistit. Díky tomu může základní kostýmová podoba připomínat Vikingy, Kelty, Skoty a fantasy barbary. 

 Kmeny Vrchoviny jsou soběstačné a nezávislé, ale spojuje je víra ve velkou Ovčí matku. Ta je kmenům nadřazená a určuje zákony všem společné. Jeden z těchto zákonů ustanovuje volbu nového velitele výpravy.

velitel vrchovců – Monty

 

HARAD A UMBAR

 Již před nějakou dobou se do válečných příprav pustil Umbar, když za nimi dorazil emisar od samotného Saurona. Sestavili mocné loďstvo, spojili se s blízkými Haradskými vládci k naplnění posádek a pustili se do plenění pobřeží Gondoru. Snad špatný vítr, snad smůla, snad ty gondorské galéry na obzoru… část tohoto loďstva se dostala příliš na sever. Avšak v každé chybě lze najít příležitost. Sauronovo oko vidí všude a rozkazy doletí daleko. Rozkaz zněl jasně – Vrchovina. Z moře se vydali proti proudu Želíze, plenili, a jakmile se stala řeka nesplavná, tak na Vrchovinu zbývalo už jen několik mil. Na Vrchovině se připojili k chystanému Sarumanovu vojsku. 

velitel Haradské armády – Freon

 

velitel Umbarské armády – KubaMrtvola

Pro výpis registrovaných klikněte na následující odkaz: 

https://registracka.cz/helmac2020_head_web.php

3 Responses to Temná strana

 1. Pingback: REGISTRACE za SVĚTLOU STRANU dočasně POZASTAVENA !!! | Helmáč 2015

 2. Jeff_Grucci says:

  zdravím.chtěl jsem se zeptat,když se jako uruk-hai popř. skřet zaregistruji,zda-li mohu bojovat po boku kámošů (zlí lidé) a v jakých bitvách by jsme byli odloučeni.a jestli v turnajích 3v3 nezáleží na rase v družstvu.děkuji moc za odpověď

  • Dub says:

   Ahoj 🙂

   Pro potřeby bitvy jsou hlavní znepřátelené strany jen dvě Světlá strana a Temná strana…jakékoliv další podstrany, které jsou v těchto stranách (lidé, skřeti, elfové, skuruti, trpaslíci, atd…) slouží jen pro národnostní a rasové rozlišení samotných účastníků…v sobotní bitvě budou po většinu času jednotlivé armády (myšleno třeba Temná strana) bojovat pospolu (hlavně při dobývání nebo bránění hradby) a jen na některé bojové questy mimo hradbu budou armády rozděleny a to tak, jak se to domluví na místě s velitelem 🙂

   Co se týče samotných turnajů, tak tam není potřeba řešit příslušnost k rase, národu a nebo straně…každý se sanží vyhrát si nějaký bonus sám pro sebe…jen se pak počítají celkové nasbírané Helmíky pro každou stranu…více informací na místě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.