Temná strana

TEMNÁ STRANA

V letošním ročníku jsme se rozhodli pro potřeby registrace a stejně tak i pro potřeby boje nedělit významně obě znepřátelené strany na podnárody nebo podarmády. Toto vše bude rozděleno na místě do jednotek tak, aby to vyhovovalo daným bitevním scénářům a aby se velení jednotlivých stran na místě rozhodlo jak svoji celkovou armádu rozdělí. Následuje hrubý výpis těch národů nebo ras, které se mohou vyskytovat v dané armádě a které by vás měly inspirovat při výrobě a nebo výběru kostýmu. Je čistě jen na vás koho se rozhodnete představovat.

BAREVNÉ STRANOVÉ LADĚNÍ:
ČERNÁ, ČERVENÁ, FIALOVÁ

Velitelem temné strany je vojenský kápo Umbaru.

UMBAR

Původně hlavní Númenorský přístav ve Středozemi se po pádu Númenoru stal državou Temných Númenorejců, avšak Gondoru se jej ve třetím věku podařilo dobýt. Po občanské válce v Gondoru se však Umbar od Gondoru opět odtrhl a vešel ve známost jako korzárský stát. Umbar je formálně nezávislý, ale je silně pod vlivem Haradu a bojuje po jeho boku. Umbar si zachoval silnou númenorejskou a melkorovskou tradici. Po Sauronově boku bojovali hlavně kvůli tomu, že věří, že se podaří přivést zpět Melkora, nejmocnějšího z Ainu.

Ve Válce o prsten sice utrpěl Umbar těžké ztráty, ale horší časy ještě čekají. Jakmile skonči Gondorské tažení na východě, je jasné, že jako první na jihu je na řadě Umbar. Je třeba získat zdroje a poškodit Gondor, dokud na jihu Gondoru není síla, která by mohla vytáhnout jako trestná výprava. Umbar dává dohromady velké loďstvo a velké vojsko s jediným cílem. Nečekaným úderem zničit gondorské loďstvo, vydrancovat pobřeží a vypálit Dol Amroth. čas, který se tím získá, snad bude stačit k tomu, aby se Harad sjednotil a ve vlastním zájmu ubránil Umbar.

INSPIROMAT
velitel Umbarské armády – ArGrimm král Umbarujasilhaenator@gmail.com

 

HARAD

Národy žijící na jih od Gondoru se vyžívají ve válčení. Mají většinou kroužkovou, šupinovou zbroj a nebo koženou zbroj. Nepoužívají kuše. Nejobávanější „zbraní“ Haradu je mumakil, jezdci na mumakovi. Zničí vše, co jim stojí v cestě, včetně svých armád, pokud nejsou dostatečně pozorné, a je velice těžké je zabít. Harad se barevně ladí do červené.

Po prohře ve válce o prsten následoval chaos a bezvládí, sjednocený Harad byl minulostí. Vládcové Blízkého Haradu však měli s Umbarem vždy dobré vztahy a když si vyslechly plán Umbaru, tak vyslali Umbaru posily.

velitel Haradské armády – Amir Freon – frantisek.halama@gmail.com

BARBAŘI

Ne všem je nový svět po chuti. to platí především pro Dundlendingy (vrchovce) a rybáře z Enedwaithu. Nestojí o Gondor, ani o Rohan a s novým věkem se hrozí toho, že přijdou o svou svobodu. Za slíbený podíl z kořisti se přidávají k nájezdu na Gondor.

velitel barbarů – Ratamatata – mersos@seznam.cz

SKŘETI

Hlavní bojovou silou Mordoru byli skřeti. Jsou všeho vzrůstu, záleží na podrase, a vyskytují se v hojných počtech. Převážně jsou to šedozelené kreatury vyžívající se v mučení nepřátel i mezi sebou navzájem. Jsou bojechtiví, ale vyšší taktiku a strategii považují za nadávku. Zformovat do armády je dovede jen ten nejlepší velitel a velké biče… hlavně ty velké biče. Mordorští skřeti však měli vždy lepší morálku než skřeti z ostatních koutů Středozemě.  Mají rádi maso všeho druhu a nevadí jim kanibalismus. Zbraně mají většinou takové, které se jim podařilo ukradnout od těl padlých přátel i nepřátel, na různé kožené kusy čehosi se výborně hodí kůže čehokoliv, co právě povečeřel. Vzhledem k tomu, že vydělávání kůží není zrovna skřetí hobby, tak většinou odporně páchnou. Mají vysokou spotřebu alkoholu.

Bez „velkého šéfa“ se však mordorská skřetí vojska rozpadla a ze skřetů se staly tlupy banditů, místy stále početné tlupy. I přes absenci Saurona, jako sjednocujícího prvku, jsou korzáři pořád schopní se skřety vyjednávat a za kořist jsou skřeti ochotni jít do boje po jejich boku.

velitel skřetí armády – Tharim – vikino97@gmail.com

VÝPIS REGISTROVANÝCH

(form 'temna template="temna-seznam"' not found)

3 Responses to Temná strana

 1. Pingback: REGISTRACE za SVĚTLOU STRANU dočasně POZASTAVENA !!! | Helmáč 2015

 2. Jeff_Grucci says:

  zdravím.chtěl jsem se zeptat,když se jako uruk-hai popř. skřet zaregistruji,zda-li mohu bojovat po boku kámošů (zlí lidé) a v jakých bitvách by jsme byli odloučeni.a jestli v turnajích 3v3 nezáleží na rase v družstvu.děkuji moc za odpověď

  • Dub says:

   Ahoj 🙂

   Pro potřeby bitvy jsou hlavní znepřátelené strany jen dvě Světlá strana a Temná strana…jakékoliv další podstrany, které jsou v těchto stranách (lidé, skřeti, elfové, skuruti, trpaslíci, atd…) slouží jen pro národnostní a rasové rozlišení samotných účastníků…v sobotní bitvě budou po většinu času jednotlivé armády (myšleno třeba Temná strana) bojovat pospolu (hlavně při dobývání nebo bránění hradby) a jen na některé bojové questy mimo hradbu budou armády rozděleny a to tak, jak se to domluví na místě s velitelem 🙂

   Co se týče samotných turnajů, tak tam není potřeba řešit příslušnost k rase, národu a nebo straně…každý se sanží vyhrát si nějaký bonus sám pro sebe…jen se pak počítají celkové nasbírané Helmíky pro každou stranu…více informací na místě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.